70 % ohlášených jihokorejských aktiv v zahraničí je v kryptu

Akceptace kryptoměn v Jižní Koreji roste, protože úřady zveřejnily, že 70 % nahlášených aktiv v zahraničí jsou kryptoměny.

Dvacátého září National Tax Service (NTS) v oficiální zprávě uvedla, že 5 419 podniků a jednotlivců nahlásilo své finanční účty, jejichž největší část je držena v digitálních aktivech. 

Podle údajů činila celková nahlášená částka 186,4 bilionu wonů přibližně 140 milionů dolarů. Tato částka představovala aktiva v místních a zahraničních akciích, krypto aktivech a úsporách v hotovosti. 

Z tohoto čísla představovala digitální aktiva 70 % v celkové hodnotě 130,8 bilionu wonů přibližně 98 milionů dolarů. Ukázalo se, že z celkového počtu vlastní digitální aktiva 1 432 institucí a osob.

Zpráva také ukazuje, že úspory činily značných 22,3 bilionu wonů, tedy přibližně 17 milionů dolarů, od 2 952 osob a podniků, zatímco společnosti s akciemi představovaly 1 590 firem, které vykázaly 22,3 bilionu wonů, tedy přibližně 17,6 milionu dolarů.

Země vyhlásila povinnost podávat zprávy pro firmy s 500 miliony wonů na účtech v zahraničí.

Daňový úřad oznámil, že plánuje prověřit subjekty, které nepodaly hlášení, včetně vymáhání pokut.

„V reakci na riziko potenciálního daňového úniku prostřednictvím virtuálních aktiv se daňové úřady po celém světě, včetně National Tax Service, připravují na výměnu informací v souladu s nařízením o výměně zpráv o informacích.“

Vzhledem k tomu, že více zemí plánuje kryptolegislativu, Jižní Korea zavede v roce 2025 daně z kryptozisků.

Rostoucí počet kryptoměn v Jižní Koreji

Kryptoměnoví nadšenci uvítali tyto závratná čísla zveřejněná jihokorejskými podniky s tím, že jde o znamení budoucí ekonomické reality. 

Nedávná zpráva během Korejského blockchainového týdne poukazuje na skutečnost, že asijské země jako Korea, Japonsko, Singapur a Hong Kong v současné době usilují o větší investice kolem webu3 a každá z nich soutěží o to, aby se stala hlavním centrem této rostoucí ekonomiky.

Ačkoli Hongkong podniká obří kroky s vydáváním licencí a poskytováním dotací firmám založeným na kryptoměnách, místní (korejská) poptávka po krypto službách ze strany jeho občanů je i nadále hnací silou rozvoje tohoto odvětví.

Na prvním místě seznamu pro kryptoinstituce je získání přístupu k licencovaným správcům a řízení protistrany, přičemž mnoho firem se zavázalo spolupracovat s místními finančními institucemi.

Kromě obecného používání virtuálních aktiv k platbám, které nyní přijímá stále více mladých Korejců, se v zemi v roce 2023 zvýšil také počet blockchainových her a používání decentralizovaných aplikací (dApp) po poklesu v roce 2022 v důsledku krachu sítě Terra.

Mezitím se regulační orgány v zemi snaží utáhnout všechny volné konce, zejména v oblasti mimoburzovních krypto transakcí, aby omezily využívání digitálních aktiv k nezákonným činnostem.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.