O kryptoměnách

Zajímá vás historie jednotlivých kryptoměn, jejich aktuální kurz a vývoj ceny? Podívejte se na jednoduchý přehled i finanční grafy, které se aktualizují v reálném čase.

Ravencoin (RVN)

Ravencoin byl spuštěn v roce 2018. Jedná se o software, snažící se motivovat síť počítačů k provozování platformy, která umožňuje uživatelům vytvářet novou třídu kryptoaktiv. Kryptoměna RVN bývá použita k vytváření nových aktiv.

ETH Classic (ETC)

Ethereum Classic je decentralizovaná, blockchainová kryptoměna s otevřeným zdrojovým kódem. Byla spuštěna v roce 2016, když se komunita Etherea nedohodla na odškodnění hackem zasažených uživatelů na síti. Původní blockchain byl rozdělen na dva: ETC zůstal beze změny a ETH se permanentně oddělil.

Ethereum (ETH), druhá největší kryptoměna

Ethereum je platforma pro decentralizované aplikace na principu open-source softwaru. Programátoři ji hojně používají pro vývoj nových peněženek na kryptoměny, investičních aplikací i her s in-game aktivy s možností vydělávat reálné peníze.

Monero (XMR) si cení anonymity

Digitální měna Monero (XMR) slouží k rychlým, bezpečným a hlavně nevystopovatelným platbám. Vděčí za to důmyslnému systému podpisů, který neobsahuje žádné informace o provedené transakci. Identita odesílatele a příjemce tak zůstává anonymní.

Bitcoin (BTC), budoucnost placení

Milionové zisky a příběh jako z pohádky. Právě s tím si nejznámější kryptoměnu světa spojuje široká veřejnost. Největší boom Bitcoin (BTC) zažil v roce 2021, kdy se jeho hodnota vyšplhala na rekordních 60 000 $. A zájem o tuto digitální měnu neklesá.

Litecoin (LTC), „lehčí“ sourozenec Bitcoinu

Ještě rychlejší potvrzování transakcí, než zvládá Bitcoin, a využití k posílání plateb peer-to-peer (jedna osoba druhé). To jsou hlavní přednosti decentralizované sítě, která používá vlastní jednotky zvané Litecoin (LTC).

Ripple (XRP), ultra rychlý platební systém

Platební systém a digitální měna pod názvem Ripple se těší velké popularitě. Po pěti letech od samotného vzniku jej začali používat největší světové banky, což výrazně pomohlo k jeho úspěchu na burzách.

Chcete s námi těžit
nebo se jen o těžbě dozvědět více?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 48 hodin a domluvíme se na nezávaznou schůzku.


  Jméno a příjmení


  E-mail


  Telefon

  Váš text

  Poznámka: Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů.  Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

  Nechcete se radši dozvědět více? 

  Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.