Aby se mining vyplatil, je třeba, aby náklady byly nižší než výnosy

S tím, jak se těžba kryptoměn stává populárnější a populárnější, vyvstává otázka, zda se těžba kryptoměn stále vyplatí. Obecně je mining stále profitabilní, ale není to již tak jednoduchá záležitost a před začátkem těžby kryptoměn je dobré si propočítat náklady na těžbu a návratnost investice. Samotnému miningu by tedy měla předcházet pečlivá příprava a těžař by měl disponovat i určitými odbornými znalostmi.

Na počátku miningu stojí vstupní investice

Mining je finančně náročná záležitost, které se neobejde bez vysokých vstupních investic. Předně, aby bylo možné těžit kryptoměny, je nutné si pořídit vhodný těžební počítač. V současné době se ceny za těžební počítače pohybují v řádech desítek tisíc korun, přičemž cenu ovlivňuje výkon zařízení. Především ceny grafických karet, kterou jsou pro mining nezbytné, stále stoupají a je jich na trhu nedostatek.

Náklady na elektrickou energii

Pro efektivní mining je důležité, aby byly těžební stoje neustále v provozu a tím pádem je nezbytné počítat s neustálou spotřebou elektriky. Aby se tedy těžby kryptoměn vyplatila, musí se tato položka zohlednit. A to i z dlouhodobého hlediska čili nezapomenout na to, že ceny energií se mohou v čase pohybovat.

Co dalšího je pro mining potřeba?

Vedle výše zmíněných nákladů je k těžbě kryptoměn potřeba ještě několik “drobností”, na které je dobré myslet. První z nich je kryptoměnová peněženka, kam se budou ukládat vytěžené mince. Krypto peněženku lze pořídit v různých podobách a za různé částky. Další věcí, se kterou je nutné při těžbě kryptoměn počítat je odpadní teplo. Pro správnou funkci těžebního stroje je třeba zajistit dostatečné chlazení. Na druhou stranu lze vyprodukované teplo dále využívat, například pro vytápění, či ohřev vody.

Návratnost investice do těžby kryptoměn

Vzhledem ke vstupním nákladům je tedy třeba brát v potaz, že tyto náklady bude muset mining pokrýt. Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami je dost variabilní, může návrat vložené investice trvat poměrně dlouho. Tuto dobu je možné ovlivnit nejen výší vynaložených prostředků, ale také způsobem těžby kryptoměn.

Volba vhodné kryptoměny

Zvolit si k miningu vhodnou kryptoměnu může být zásadním faktorem pro úspěch celého projektu. Už dávno se netěží jen Bitcoin. Naopak těžaři se spíše orientují na jiné kryptoměny jako jsou Ethereum, Monero, Litecoin a další. Najít si ideální kryptoměnu není jednoduchou záležitostí a je vhodné sledovat kurz a jeho vývoj vybraných digitálních mincí a také se zaměřit na důvěryhodnost kryptoměn a jejich potenciál růstu ceny.

Difficulty, aneb náročnost těžby

Mining různých druhů kryptoměn ovlivňuje i tzv. difficulty, která určuje, za jak dlouho se vytěží jednotka vybrané kryptoměny. Tempo těžby jednotlivých kryptoměn se mění a obecně se v čase zpomaluje.

Obchodování s kryptoměnami

Při kalkulaci návratnosti je třeba vzít v potaz i strategii následného prodeje kryptoměn. Obecně se kombinuje strategie krátkodobá, která počítá s kolísáním cen kryptoměn a dlouhodobá strategie, kdy kryptoměny “leží” v peněžence a zhodnocují se tím, jak v čase roste jejich cena.

Efektivní těžba kryptoměn v poolech pro rychlejší návratnost

Aby byl mining co nejefektivnější a tím pádem se zkrátila návratnost vynaložených finančních prostředků, spojují se těžaři do tzv. poolů. Pooly zahrnují větší množství těžebních počítačů, které se podílejí na potvrzování transakcí vybrané kryptoměny. Pokud se poolu podaří transakci potvrdit, rozdělí si těžaři získanou odměnu podle výkonu jednotlivých těžebních počítačů.

Future Mining jako partner pro mining

Jak je vidět, k úspěšnému miningu je nezbytné disponovat odbornými znalostmi. Umět si vybrat vhodný těžební počítač zapojit ho a zvolit si vhodnou kryptoměnu k těžbě je věda. Společnost Future Mining se těžbě kryptoměn věnuje řadu let. Naši odborní pracovníci disponují dlouholetými zkušenostmi a klientům tak poskytují perfektní servis a poradenství. Společně s Future Mining můžete těžit a zároveň se nemusíte o nic starat – poradíme vám s výběrem těžebního počítače i s těžbou samotnou. Těžební zařízení zapojíme a uložíme v našich zabezpečených prostorách, kde je neustále přítomný servis, aby stoje pracovaly tak, jak mají. Našim klientům také nabízíme dlouhodobě výhodné ceny elektrické energie.

Díky našim znalostem můžeme klientům poradit, jaké kryptoměny těžit, jak zařídit, aby byl mining co nejefektivnější, či jak se nedostat do křížku se zákonem a neplatit zbytečně tučné pokuty.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.