Čína testuje digitální jüanovou peněženku

V Číně testují digitální jüanovou peněženku. Nejedná se však o kryptoměnu, ale digitální státem kontrolovanou měnu. Nahradí jen mince a bankovky, platební karty zůstanou zachované.

Za projektem pilotní verze této aplikace stojí Čínská lidová banka, která na digitálním jüanu pracovala několik let a oproti ostatním získala poměrně slušný náskok. Důvodem vývoje je snaha nahradit v této lidnaté zemi hotovost a předejít nelegálnímu praní špinavých peněz.

Pracuje se na zdokonalení

Vloni na podzim guvernér Yi Gang uvedl, že země bude pokračovat ve vývoji digitální měny centrální banky, zdokonalí její design a použití a zlepší její spolupráci se současnými platebními systémy. 

Čína, kde ve druhé polovině 1. století papírové peníze vznikly, tak jako první dělá kroky k modernímu platebnímu nástroji, který se bez nich obejde.

Testování na olympiádě

Čínská lidová banka uvedla, že plánuje tuto měnu použít a propagovat na blížících se zimních olympijských hrách, které jsou na programu letos v únoru. To ale vyvolalo negativní reakci některých amerických senátorů a americkým sportovcům doporučují tuto měnu nepoužívat.

Čekání na důležitý dokumentAmerická centrální banka zavedení CBDC (digitální měny centrální banky) stále studuje a zvažuje všechny výhody a nevýhody vytvoření digitálního dolaru. Závěry shrne v připravovaném dokumentu.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.