Covidové peníze lidé investovali i do kryptoměn

Finance, které lidé dostali jako kompenzace od státu, mimo jiné investovali do kryptoměn.

Společnost CNBC a výzkumná firma Momentive se v rámci průzkumu dotazovaly 5.530 dospělých, jak investovali tzv. stimulus checks. Tedy finance, které jim stát poslal v rámci nejrůznějších kompenzací v době covidové. Z výsledků vyplynulo, že asi 11 % občanů ve věku mezi 18 a 35 lety investovalo do kryptoměn. 

Investice do akcií i fondů

Zhruba polovina respondentů investovala tyto prostředky poměrně rozmanitým způsobem: 15 % do akcií, 9 % do podílových fondů a 6 % podpořilo fondy obchodované na burze. Plných 60 % těch, kteří investovali do kryptoměn, považuje svou investici za dlouhodobou záležitost. Pro 21 % je to investice krátkodobá a 26 % tvoří nadšenci. 

Zdá se, že roste i kryptoměnový apetit mezi mladými Američany. Harrisův březnový průzkum naznačil, že v té době investovalo své stimulus checks do digitálních aktiv 7,5 % respondentů. 

Kdo vlastně vydělal nejvíc

Ti, kdo investovali už vloni, na tom vzhledem k narůstající ceně značně vydělali.  Nejvíc svůj vklad zhodnotili lidé, kteří investovali celých 1.200 dolarů vydaných 15. dubna loňského roku do BTC. Tento týden mohli mít zhruba 8.600 dolarů, což je více než 600% zisk.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.