Data společnosti Glassnode ukazují, že počet Bitcoin HODLerů dosáhl nového rekordu: Dlouhodobí investoři nyní ovládají více BTC než kdykoli předtím.

Nejvěrnější držitelé bitcoinů, v oboru označovaní jako dlouhodobí držitelé, nyní ovládají více bitcoinů (BTC) než kdykoli předtím, odhalila nová data blockchainové analytické společnosti Glassnode.

Podle těchto údajů dosáhla hodnota takzvaných dlouhodobých držitelů 14,599 milionu BTC, což představuje 75 % objemu obíhajících BTC.

Podle Glassnode je 14,599 milionu BTC v držení dlouhodobých držitelů vůbec nejvyšší údaj, jaký byl kdy u této metriky zaznamenán.

Jen za posledních sedm dní se toto číslo zvýšilo o 43 949 BTC (přibližně 1,3 miliardy USD).

Dlouhodobí držitelé jsou takové adresy peněženek, které drží své mince 155 dní nebo déle, a proto se u nich považuje za méně pravděpodobné, že své mince utratí nebo prodají, i kdyby ceny klesly.

Graf znázorňující historické maximum sdílel v pondělí na sociální síti X hlavní on-chain analytik společnosti Glassnode, který vystupuje pod pseudonymem Checkmate.

Volatilita bitcoinu klesá

Zatímco v rukou dlouhodobých držitelů je nyní více BTC než kdykoli předtím, volatilita bitcoinu se propadla na několikaletá minima.

Podle nejnovějšího zpravodaje The Week Onchain společnosti Glassnode je jednoletá volatilita bitcoinu nyní nejnižší od prosince 2016, zatímco 30denní cenové rozpětí se pohybuje v úzkém pásmu pouhých 9,8 %.

„Období konsolidace a cenové komprese v takovém rozsahu jsou pro Bitcoin extrémně vzácné události,“ píše Glassnode ve zprávě.

Ve svém tweetu dodala, že zatímco trhy s opcemi v současné době odrážejí extrémně nízkou volatilitu, „naznačuje to, že Bitcoin buď již není pověstně volatilní… nebo by volatilita mohla být špatně oceněna“.

“Bitcoin prices are infamously volatile, however the market is currently experiencing an extreme volatility compression. Whilst options markets reflect this, it suggests that Bitcoin is either no longer infamously volatile… or volatility could be mispriced.

Find out more in the latest Week On-Chain👇🏼”

Analytik Checkmate ze společnosti Glassnode ve svém příspěvku na X komentoval zjištění, že volatilita klesla na extrémní minima, a uvedl, že období nízké volatility, jakého jsme nyní svědky, „se shoduje s obdobím kocoviny po medvědím trhu“.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.