Investice do výkonného těžebního počítače

Základem úspěšné těžby kryptoměn je počítač. Přesněji řečeno výkonný těžební počítač, který bude svému majiteli generovat zisk. Ovšem pořízení podobného zařízení pro mining není ani jednoduché, ani levné. Předtím, než se pustíte do nákupu těžebního stroje a samotného miningu je dobré si spočítat, zda se investice do těžebního počítače vůbec vyplatí.

Co vše je potřeba k těžbě kryptoměn

Mining se zkrátka neobejde bez těžebního počítače, který se též nazývá rig. Aby těžba kryptoměn byla výnosná, potřebujete mít nejen specifický hardware, ale i software. Vedle těchto komponent je dále potřeba disponovat takřka odbornými znalostmi – těžař musí umět správně zapojit hardware těžebního rigu a navíc také instalovat speciální software k těžbě. Poslední věcí, bez které to zkrátka nepůjde, jsou finance. Pořizovací cena rigu se pohybuje v desítkách až stovkách tisíc – i to nejlevnější těžební zařízení stojí okolo 50 000 korun.

Jaký hardware musí těžební počítač mít?

Základem těžebního počítače jsou grafické karty. Právě ty totiž řeší matematické úlohy, pomocí nichž se ověřují transakce v dané kryptoměně. Za úspěšné ověření připadá řešiteli odměna a právě to je princip miningu. Rig má obvykle větší počet výkonných grafických karet, které výpočty provádějí. Výkon grafických karet a jejich počet má vliv na úspěšnost těžby a tedy i zisk. Pro co nejvyšší efektivitu je navíc potřeba mít grafické karty dobře nastavené. Důležitou součástí rigu je vhodná základní deska, která bude obsahovat dostatečný počet slotů na grafické karty, procesor, paměť RAM a další komponenty, jako například chlazení. V současné době je velký problémem nedostatek grafických karet a též jejich ceny, které stoupají stále výš. Vstupní investice do těžebních zařízení se tak neustále zvyšují.

Software pro efektivní mining

Vedle hardwaru je nezbytné rigu dodat i potřebný těžební software. Na začátku je nutné zvolit si operační systém a teprve poté lze přikročit k instalaci těžebního programu. Těch je na trhu několik a mají své výhody i nevýhody. K těžbě jednotlivých kryptoměn se více hodí různé těžební programy. Vybrat si pro sebe ten ideální tak může být oříšek.

Při miningu není důležitý pouze software k těžbě kryptoměn, ale také další programy, například ty, pomocí kterých se nastavují grafické karty na co nejlepší výkon. Před začátkem těžby digitálních peněz si těžař musí pořídit kryptoměnovou peněženku, kam se ukládají vytěžené mince. Kryptoměnová peněženka je k dostání nejen jako počítačový program, či mobilní aplikace, ale také si ji lze pořídit v hardwarové podobě. Takové krypto peněženky se podobají flash diskům.

Jak mít z těžby kryptoměn co nejvyšší zisk

Aby byl výnos z těžby kryptoměn co nejvyšší, je třeba si ohlídat několik věcí. Předně je důležité zvolit si k miningu vhodnou kryptoměnu. Už dávno to není pouze o Bitcoinu a těží se i Ethereum, Monero, nebo Litecoin. U jednotlivých mincí ovlivňuje jejich úspěšnou těžbu nejen aktuální kurz, který se často mění, ale též tzv. difficulty, což je tempo těžby dané kryptoměny. Toto tempo se obecně zpomaluje, takže vytěžení určité hodnoty kryptoměny trvá delší dobu a tím pádem je k tomu potřeba větší množství elektřiny.

Ještě před započetím samotného miningu je dobré chopit se kalkulačky a spočítat, jak vysoké budou vstupní investice a jaká bude jejich návratnost, aby celý podnik nebyl prodělečný. Vedle investice do těžebního rigu, musí těžař brát v potaz i spotřebu elektřiny a její cenu. Celková návratnost investice se odvíjí nejen od těchto dvou faktorů, ale také od výkonu těžebního počítače a těžené kryptoměny, obtížnosti její těžby a kurzu.

Těžební pool – více počítačů, větší pravděpodobnost úspěchu

V současné době se těžba kryptoměn zpomaluje a mining trvá celkem dlouho, je náročný na výkon i spotřebu elektrické energie. Na druhou stranu čím více výkonu, tedy rigů, těžař vlastní, tím se zvyšuje pravděpodobnost úspěšné těžby. A právě z toho důvodu se jednotliví těžaři sdružují do tzv. těžebních poolů, kde sdílí výkon svých zařízení. Pokud pak dojde k vytěžení mincí, zisk se rozděluje mezi všechny členy poolu.

Těžební farmy – ještě více počítačů

Na stejném principu jako těžební pooly fungují i těžební farmy. V tomto případě se jedná o obrovské celky, čítající stovky, či dokonce tisíce rigů. Těžební farmy jsou pak obvykle umístěné v obrovských halách, kde o těžební stroje a jejich výkon pečují technici.

Těžba kryptoměn s Future Mining

Mining není jednoduchou záležitostí, ale pokud se do něj chcete pustit, určitě se hodí mít na své straně profesionálního partnera který vám s těžbou kryptoměn poradí, respektive velkou část procesu zařídí za vás. Díky letitým zkušenostem jsou specialisté z Future Mining schopni svým klientům sestavit těžební rig na míru. Při sestavování těžebních počítačů používá Future Mining hardware špičkové kvality a díky tomu, že disponujeme i dostatečným množstvím grafický karet, je možné začít těžit kryptoměny prakticky hned, bez nutnosti dlouhého čekání na komponenty. Pro těžební stroje je možné využít naše zázemí, kde je dostupný nonstop servis a navíc nabízíme i výhodné ceny energií. Naši pracovníci vám rádi poradí s jakýmkoliv problémem. Odborné poradenství poskytujeme při zapojení počítačů a dalších technických záležitostí, ale obrátit se na nás můžete i při výběru vhodné kryptoměny k miningu, či ohledně související legislativy.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.