Jaderná energie jako cesta k udržitelné těžbě

Podíl využívání obnovitelné energie se v rámci globálního těžebního průmyslu bitcoinů za poslední čtvrtletí loňského roku zvýšil o jedno procento na 58,5 %. Oznámila to rada pro těžbu.  Její členové elektřinu s udržitelným energetickým mixem využívají na 66,1 %.

Průzkum se zaměřil na tři metriky: udržitelný energetický mix, technologickou účinnost a spotřebu elektřiny.

Technologická efektivita šla nahoru

Dobrovolný průzkum shromáždil informace o udržitelné energii od těžařů, kteří tvoří více než 46 % celosvětové sítě bitcoinů. Údaje posloužily k odhadu udržitelného energetického mixu globálního těžebního průmyslu bitcoinů. Ten během čtvrtého čtvrtletí roku 2021 činil přibližně 58,5 %, což je nárůst o jeden procentní bod oproti údajům za třetí čtvrtletí. Odhadovaná technologická efektivita průmyslu rovněž vzrostla o 9 % na 19,3 petahash na MW.

Rada pro těžbu bitcoinů vznikla v květnu 2021 a je dobrovolným globálním fórem společností zabývajících se těžbou bitcoinů. Patří tam například Bit Digital, BitFury, Bitfarms a Atlas Mining a dalších průmyslové organizace.

Těžaři myslí na planetu a zelenou energii

I těžaři se přizpůsobují potřebám naší planety a postupně přecházejí na zelenou energii, aby těžba byla udržitelná a zároveň funkční.  

Jednou z cest, která stojí za prozkoumání, je jaderná energie. Na virtuálním summitu Bitcoin & Beyond vloni viceprezident Griid Harry Sudock řekl, že právě jaderná energie je příležitostí k zavedení velkého množství čisté energie bez uhlíku.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.