Jaderná energie jako cesta k udržitelné těžbě

Podíl využívání obnovitelné energie se v rámci globálního těžebního průmyslu bitcoinů za poslední čtvrtletí loňského roku zvýšil o jedno procento na 58,5 %. Oznámila to rada pro těžbu.  Její členové elektřinu s udržitelným energetickým mixem využívají na 66,1 %.

Průzkum se zaměřil na tři metriky: udržitelný energetický mix, technologickou účinnost a spotřebu elektřiny.

Technologická efektivita šla nahoru

Dobrovolný průzkum shromáždil informace o udržitelné energii od těžařů, kteří tvoří více než 46 % celosvětové sítě bitcoinů. Údaje posloužily k odhadu udržitelného energetického mixu globálního těžebního průmyslu bitcoinů. Ten během čtvrtého čtvrtletí roku 2021 činil přibližně 58,5 %, což je nárůst o jeden procentní bod oproti údajům za třetí čtvrtletí. Odhadovaná technologická efektivita průmyslu rovněž vzrostla o 9 % na 19,3 petahash na MW.

Rada pro těžbu bitcoinů vznikla v květnu 2021 a je dobrovolným globálním fórem společností zabývajících se těžbou bitcoinů. Patří tam například Bit Digital, BitFury, Bitfarms a Atlas Mining a dalších průmyslové organizace.

Těžaři myslí na planetu a zelenou energii

I těžaři se přizpůsobují potřebám naší planety a postupně přecházejí na zelenou energii, aby těžba byla udržitelná a zároveň funkční.  

Jednou z cest, která stojí za prozkoumání, je jaderná energie. Na virtuálním summitu Bitcoin & Beyond vloni viceprezident Griid Harry Sudock řekl, že právě jaderná energie je příležitostí k zavedení velkého množství čisté energie bez uhlíku.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email