Jak investovat do kryptoměn, aby se to vyplatilo?

Investice do kryptoměn patří v současné době k velmi zajímavým způsobům, jak zhodnotit svoje peníze. Vzhledem k tomu, že kurzy řady digitální měn dlouhodobě rostou, je možné získat za krátkou dobu velmi zajímavé zhodnocení vkladu. Investování do kryptoměn s sebou ale na druhou stranu nese rizika, na které je dobré nezapomínat.

Proč investovat do kryptoměn?

Investice do kryptoměn je celkem rizikový podnik. Naskýtá se tak otázka, proč do nich vůbec vkládat peníze a neinvestovat raději do “bezpečnějších” komodit, jako je například zlato, či nemovitosti? Někoho možná láká adrenalin spojený s kolísáním cen kryptoměn na trhu, nicméně z dlouhodobého hlediska je třeba zdůraznit, že ceny kryptoměn stále rostou a vzhledem k jejich stoupající oblibě by tomu tak mělo být i nadále. Kryptoměny totiž začíná používat čím dál více lidí a rozšiřuje se i síť obchodů a služeb, kde platbu digitálními měnami přijímají.

Investování do kryptoměn tedy je rizikové, ale zhodnocení vložených prostředků může být opravdu vysoké.

Jakou zvolit investiční strategii?

Zlaté pravidlo, jak investovat a zároveň co nejvíc vydělat, bohužel neexistuje. Při investicích do kryptoměn je ideální vkládat peníze do stabilních a důvěryhodných kryptoměn, mezi které patří nejen Bitcoin, ale též Ethereum, Monero nebo Litecoin. Známé kryptoměny mají větší potenciál růstu a je menší pravděpodobnost, že zaniknou.

Ve světě kryptoměn se sleduje především kolísání kurzu dané kryptoměny, a to nejen směrem nahoru, ale i dolů. Změny cen kryptoměn tak mohou být jak pozitivní, tak negativní a důležité je vývoj kurzu sledovat a umět správně odhadnout, kdy je dobré nakupovat nebo prodávat. Asi vůbec nejpodstatnější je zvolit správnou investiční strategii. U kryptoměn se kombinuje strategie krátkodobá, kdy se využívá právě kolísání kurzu kryptoměn, s tou dlouhodobou, která počítá s tím, že ceny digitálních peněz rostou a během let tak dojde k jejich zhodnocení – stačí tedy, když nakoupené mince budou “ležet” v krypto peněžence.

Rizika investice do kryptoměn

Investice do kryptoměn může být dobrým způsobem, jak zhodnotit svoje peníze, ale stále je nutné mít na paměti, že jde o rizikovou investici, která se může nevyplatit. Ačkoli je investování do kryptoměn velmi populární, nelze opomenout rizika, která se k této aktivitě vážou. Tím největším problémem je nevyzpytatelné chování kurzu kryptoměn. Jejich cenu ovlivňuje mimo jiné popularita a stačí jeden jediný post na sociálních sítích a cena kryptoměn se změní raketovou rychlostí. V lepším případě směrem nahoru, v tom horším směrem dolů. Problém je také mnoho novým a neznámých kryptoměn, které nemusí být příliš stabilní a může se dokonce stát, že zaniknou, s čímž souvisí i to, že u málo známých kryptoměn se špatně predikuje jejich vývoj. Při investování do kryptoměn se navíc můžete setkat i s podvodným jednáním a díky tomu o své peníze úplně přijít. Transakce tedy vždy provádějte na známých a ověřených platformách!

Jak lze investovat do kryptoměn?

Investice do kryptoměn lze provést hned několika způsoby, a to nákupem digitálních peněz na burze, v kryptoměnových směnárnách, nebo v krypto automatech. Vzhledem k tomu, že ve směnárnách a automatech je kurz kryptoměn pevně daný a obvykle méně výhodný, je nejideálnějším způsobem investice na online burze. Aby došlo k co největšímu zhodnocení, je dobré věnovat pozornost i výběru “správné” kryptoměny. Samotný nákup na burze je poměrně jednoduchý – stačí si na vybrané platformě založit účet a ověřit svou totožnost. Verifikace probíhá různými způsoby od naskenování dokladu totožnosti, až po ověření identity pomocí webkamery. Následně už jen zbývá převést požadovaný peněžní obnos, za který budete nakupovat kryptoměny. Nakoupené mince se ukládají do kryptoměnové peněženky, kterou byste si měli pořídit ještě předtím, než s investicemi začnete. Investování na burze se neobejde bez rizik. Předně je třeba si zvolit spolehlivou burzu. Krom její důvěryhodnosti se burzy vybírají i podle toho, jaké mají kurzy kryptoměn a jak vysoké jsou poplatky za uskutečněné transakce.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.