Krypto platforma HashKey se stala první licencovanou burzou v Hongkongu, která může nabízet maloobchodní služby

Kryptoburza HashKey se stala prvním subjektem obchodujícím s digitálními aktivy, který získal licenci v rámci nového hongkongského režimu licencování kryptoaktiv.

Burza HashKey, dceřiná společnost HashKey group, ve čtvrtek oznámila, že získala vyšší licence typu 1 a typu 7, což platformě umožňuje „rozšířit rozsah podnikání ze služeb pro profesionální investory na retailové uživatele“.

Hongkong agresivně prosazuje přijetí Web3 a blockchainu ve snaze zaujmout pozici centra digitálních inovací v Asii a také nalákat nové podniky v oblasti kryptoměn. V důsledku toho Hong Kong přijal nové regulační pokyny, které umožňují drobným investorům obchodovat s konkrétními „tokenovými velkokapitálovými aktivy“ na licencovaných burzách.

Livio Weng, provozní ředitel společnosti HashKey Group, uvedl, že vydání licencí umístí burzu do souladu s bezpečností a ochranou, což zajistí, že výnosy uživatelů budou plně chráněny.

„Se zavedením licencovaných obchodních platforem a dalším upřesněním regulačních rámců v Hongkongu se zvýší transparentnost celého odvětví, což povede k výraznému posílení důvěry investorů.“

Hongkong se zlepšuje v oblasti regulace

Postoj Hongkongu k regulaci a nedávný právní rámec pro kryptoměny vzbudily mezi investory do digitálních aktiv značný zájem.

Christian Hui, tajemník pro finanční služby a státní pokladnu, v březnu uvedl, že od října 2022 projevilo zájem o zřízení pobočky ve městě více než 80 společností z oblasti digitálních aktiv.

Dříve byly HashKey a konkurenční OSL jedinými dvěma licencovanými burzami v rámci dobrovolného licenčního programu hongkongského úřadu.

Zatímco sousední Čína prosadila v rámci širšího zásahu v Hongkongu, který začal v září 2021, plošný zákaz krypto transakcí, hongkongské regulační orgány vyzývají banky, aby krypto společnostem poskytovaly tolik potřebné služby.

Řada čínských státních bank v Hongkongu – včetně Bank of Communications, Bank of China a Shanghai Pudong Development Bank – začala nabízet služby kryptoměnovým firmám.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.