Mastercard zkoumá možnosti spolupráce s Web3: Včetně MetaMask a Ledger

Globální platební gigant Mastercard v rámci svého strategického postupu v oblasti Web3 zvažuje potenciální spolupráci s firmami, které se zabývají self-custody peněženkami, jako jsou MetaMask a Ledger.

CoinDesk v úterý s odvoláním na interní zprávu ze strategického workshopu Web3 uvedl, že Mastercard vidí integraci platebních karet se self-custody peněženkami jako oboustranně výhodnou spolupráci, protože pomáhá poskytovatelům peněženek zvyšovat jejich uživatelskou základnu a loajalitu uživatelů, zatímco držitelé karet mohou bezproblémově utrácet své kryptoměny.

Společnost Mastercard nicméně uznala, že spuštění karet v nových regionech je náročné na finanční prostředky, což je oblast, kde může firma spolu se svými partnery v oblasti vydávání karet poskytnout potřebnou podporu.

Kromě těchto iniciativ společnost Mastercard údajně vyhodnocuje nové modely globálního vydávání, které využívají stablecoiny a „levné rychlé řetězce“.

Zpráva neupřesnila, co se rozumí „levnými rychlými řetězci“, ale je pravděpodobné, že se jedná o využití stablecoinů u řešení v druhé vrstvě nebo na základní vrstvě jiných blockchainů než Bitcoin (BTC) nebo Ethereum (ETH).

Kromě toho firma pracuje na projektech souvisejících s kryptoměnami prostřednictvím řady nových řešení, mezi něž patří síť Mastercard Multi-Token Network, Crypto Credential, partnerský program CBDC a nové karetní programy propojující technologie Web2 a Web3.

Sítě kreditních karet se přesouvají do kryptosvěta

Mastercard tímto krokem navázal na širší trend velkých sítí kreditních karet, které se navzdory náročnému regulačnímu prostředí v mnoha částech světa vrhají do kryptoměn.

Společnost Visa, další významný hráč, na začátku tohoto roku potvrdila svůj zájem o kryptoměny a vyvrátila tak nedávné zprávy, že tento platební gigant plánuje pozastavit své kroky v oblasti kryptoměn kvůli nejistým podmínkám na trhu.

Mezi krypto projekty, do kterých se Visa pustila, patří test s využitím Etherea, jehož cílem je ukázat, jak mohou uživatelé platit za benzín v rámci řetězce přímo ve fiat penězích prostřednictvím plateb kartou Visa.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.