Nigérie je s 99% povědomím o kryptu  na vrcholu celosvětového žebříčku. Tvrdí agentura ConsenSys

Nedávný průzkum ukázal, že v kryptoměnách je nejzběhlejší Nigérie a to i před Spojenými státy a evropskými zeměmi.

Podle nové zprávy společností YouGov a ConsenSys dosahuje povědomí o kryptoměnách v Nigérii 99 %, což znamená, že země vede ve vědomostech o digitálních aktivech a ve vnímání investičního potenciálu v tomto sektoru.

Průzkumu se zúčastnilo 15 158 účastníků ve věku 18- 65 let z 15 zemí, aby se zjistilo, jak je Web3 celosvětově přijímán a jak jsou jeho užitečné a „technické“ aspekty rozděleny, aby bylo možné získat jasnější představu o jeho budoucnosti.

Podle těchto údajů si je 99 % z Nigerijců plně vědomo existence kryptoměn, zatímco 70 % z nich rozumí hodnotě, fungování a základům technologie blockchain. 

Nigerijští účastníci (1001) rovněž považovali investice do digitálních aktiv za perspektivní, přičemž 90 % z nich uvažuje o takových investicích v příštích 12 měsících, a to i přes nejistý postoj národní banky v zemi ke kryptoměnám.

Většina Nigerijců se v posledních letech po špatné výkonnosti nairy spojené s dvoucifernou inflací obrátila ke kryptoměnám jako k zajištění proti inflaci.

65 % účastníků považovalo virtuální měny, jako je Bitcoin (BTC) a stablecoiny, za nástroje proti oslabení místní měny. Pokud jde o regulaci, 50 % účastníků si přeje, aby vláda zajistila v tomto odvětví mimo jiné přehlednost pomocí nových pravidel, zatímco 40 % účastníků volalo po dalších zákonech na ochranu investorů. 

Pokud jde o vlastnictví, 76 % účastníků z Nigérie vlastní nebo dříve vlastnilo přední aktiva jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Litecoin (LTC) atd. 

V celosvětovém měřítku se zdá, že povědomí o kryptoměnách i jejich přijetí za posledních 12 měsíců prudce vzrostlo. Zatímco 78 % Nigerijců si je vědomo blockchainu, Jižní Korea uvedla 63 % a Jihoafrická republika 61 %. Brazílie zaznamenala 59 % a Indie  56 %.

  • Budoucnost WEB3 je v bezpečných rukou

Celkově průzkum naznačuje pozitivní vnímání trhu s digitálními aktivy a souvisejícími technologiemi navzdory nepříznivým tržním podmínkám.

Navzdory loňskému krachu FTX a sítě Terra, které z trhu vymazaly miliardy dolarů, vnímalo pouze 8 % respondentů kryptoměny ve spojitosti s podvody, zatímco 31 % je považovalo za budoucnost peněz a alternativu k tradičním financím. 

Více než 50 % globálních respondentů také považuje nedávné bankroty firem za vyvolané trhem, aniž by to mělo vliv na jejich celkovou důvěru v tento sektor.

Ve Spojených státech má více než 50 % respondentů dostatečné znalosti o digitálních aktivech, zatímco podobné množství z nich je v minulosti vlastnilo, přičemž 43 % se chystá v příštích 12 měsících do tohoto odvětví investovat. 

V Německu byly údaje o něco nižší: 40 % má jednoznačné znalosti o tomto odvětví, přičemž 14 % bylo jeho součástí, zatímco 16 % v současnosti vlastní digitální aktiva. 

Vysoká čísla v Nigérii jsou v rozporu s tvrdými postoji vlády a nejistým regulačním rámcem. 

V roce 2021 nigerijská centrální vláda zakázala vlastnictví digitálních aktiv s ohledem na obavy o ochranu investorů, přičemž předchozí vláda vydala před uvedením své digitální měny centrální banky (CBDC), enairy, na trh ostrá prohlášení. 

Nedávná novela finančního zákona (2023) uznává virtuální měny jako zdanitelnou třídu aktiv, což vede ke spekulacím o možné změně regulačního přístupu.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.