OECD otevřela téma daňové transparentnosti kryptoměn

Podle organizace OECD představuje trh s kryptoměnami „významné riziko“ v oblasti daňové transparentnosti a tvrdí, že bez dodatečných ochranných opatření se všechny zisky z daní nakonec ztratí.

OECD navrhla dodatečná opatření pro vykazování kryptoměnových transakcí a identifikování uživatelů, aby zvýšila transparentnost pro mezinárodní daňové úřady.

Organizace OECD uvádí, že při současném vykazování kryptoměnových transakcí nemají daňové úřady o transakcích dostatečný přehled. Podle OECD představuje trh s kryptoměnami pro daňovou transparentnost značné riziko a tvrdí, že bez dodatečných bezpečnostních opatření se všechny zisky z daní z kryptoměn časem ztratí.

V návrhu se doporučuje, aby fyzické osoby a podniky, které už obchodují s kryptografickými službami – včetně burz, maloobchodních transakcí a převodu tokenů – měly 12 měsíců od data nabytí platnosti nových pravidel na to, aby splnily tato nová nařízení na podávání výkazů.

„Na rozdíl od tradičních finančních produktů se kryptoměny mohou převádět a držet bez dohledu tradičních finančních institucí a bez toho, aby měl jakýkoliv centrální správce úplný přehled o uskutečněných transakcích anebo o držení kryptoaktiv,“ uvádí se ve shrnutí zprávy.  

Návrh bude veřejnosti k dispozici k připomínkování do 29. dubna, přičemž připomínkové řízení se očekává koncem května. OECD uvedla, že o změněných pravidlech vykazování chce informovat v průběhu říjnového summitu G20 na Bali.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.