Platební brána Stripe se vrací do kryptosektoru a shání nový tým

Irsko-americká firma Stripe se chce zařadit po bok těch, které svým uživatelům umožňují platit kryptoměnami.

Stripe primárně nabízí software pro zpracování plateb a aplikační programovací rozhraní pro webové stránky elektronického obchodování. Nyní buduje nový tým, který platbu kryptoměnami klientům zpřístupní.

Kvalitněji, rychleji a důvěryhodněji

Společnost s majetkem v hodnotě 100 miliard dolarů se vrací do kryptosektoru po třech letech. Tehdy ustoupila od nabídky podpory bitcoinů kvůli dlouhým transakčním časům a rostoucím poplatkům. Aktuálně společnost hledá inženýry a designéry se zkušenostmi v šifrovacím sektoru. Celý tým bude pracovat napříč celým spektrem problematiky od webového a mobilního rozhraní přes platby až po systém identit.

Stripe tím reaguje na potřebu lepších základních nástrojů pro přijímání plateb, přesouvání finančních prostředků a také třeba pro směnu mezi kryptoměnou a fiatem, který je měnou s nuceným oběhem.  Firma se snaží o kvalitnější, důvěryhodnější a rychlejší práci s kryptoměnami.

Hlavně držet krok s konkurencí

Z konkurence už v kryptosektoru fungují například platební brány Squere (od roku 2018), PayPal (říjen 2020 pro americké zákazníky) nebo Mastecard, který letos v únoru oznámil, že bude podporovat víc kryptoměn. Přitom Stripe bitcoin začal přijímat už v roce 2014, ale kvůli výše zmíněným důvodům od toho v roce 2018 zase upustil.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.