Povědomí o kryptoměnách v Argentině dosahuje 75 %

Podle nové studie se v Argentině zvýšila úroveň „povědomí“ o kryptoměnách na 75 %, ačkoli mnoho občanů tvrdí, že se stále obávají „volatility“ tokenů.

Pro Criptonoticias.com provedla studii společnost Bitso, jedna z největších a nejvyužívanějších platforem pro obchodování s kryptoměnami v regionu LATAM (Latinská Amerika).

Burza v polovině června letošního roku provedla průzkum mezi 1 243 lidmi v celém hlavním městě Buenos Aires a ve všech 23 provinciích země.

Výzkumníci zaznamenali, že pouze něco málo přes 15 % respondentů uvedlo, že o kryptoměnách nic neví.

Více než 34 % Argentinců však uvedlo, že o kryptoměnách alespoň „slyšeli“, přičemž 45 % uvedlo, že „vědí, co kryptoměny jsou“.

„Povědomí“ o kryptoměnách bylo nejvyšší mezi teenagery a lidmi ve věku 20 let: 90 % lidí ve věku 16-29 let uvedlo, že vědí, co je to krypto, nebo jsou obeznámeni s konceptem obchodování s virtuálními tokeny.

Tato vysoká úroveň znalostí o kryptoměnách se však nemusí projevit v jejich přijetí, protože odpovědi údajně „ukazují na vysokou míru nedůvěry v tento sektor“.

Přibližně 53 % respondentů uvedlo, že mají „malou nebo žádnou důvěru v kryptoměny“, přičemž pouze 8,5 % respondentů uvedlo, že mají buď „úplnou“, nebo „vysokou míru důvěry“ v budoucnost kryptoměn.

Výzkumníci společnosti Bitso tvrdili, že tato nízká úroveň důvěry pravděpodobně pramení z velké volatility kryptoaktiv a s důsledky dlouhotrvající „kryptozimy“.

Argentina: Rychle rostoucí povědomí o kryptoměnách?

V květnové studii provedené společnostmi Consenys a YouGov oslovili výzkumníci více než 1 000 Argentinců ve věku 18-65 let.

Tato studie zjistila, že více než 90 % lidí v zemi slyšelo o kryptoaktivech.

Třetina respondentů v květnovém průzkumu uvedla, že v době průzkumu buď vlastnila tokeny, nebo v minulosti s mincemi obchodovala.

Vzhledem k tomu, že inflace v Argentině stále roste, někteří navrhují vyhození fiat pesa do koše ve prospěch přijetí amerického dolaru.

Někteří však navrhli upustit od plánů na dolarizaci ve prospěch přijetí Bitcoinu (BTC).

Inflace není v Argentině novým jevem: národ byl v posledních dvou desetiletích sužován spirálovitými sazbami, od roku 2018 je peso dokonce ve “volném pádu”.

Regulační orgány mezitím urychlují plány na zavedení přísnější regulace krypto sektoru z důvodu rychlého přijetí kryptoměn v zemi.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.