Ruská občanka použije výtěžek z prodeje NFT její hořícího ruského pasu na pomoc Ukrajině

Olive Allenová, ruská občanka a umělkyně, jež žije ve Spojených státech již víc než 11 let, spálila pas své rodné země v naději, že zvýší povědomí a finanční podporu pro vojenský konflikt, který se odehrává na Ukrajině.

Olive Allenová stojíc před konzulátem ruské federace v New York City, spálila svůj ruský pas a natočila z toho video. Toto video plánuje vydražit jako nezaměnitelný token (NFT), přičemž výtěžek poputuje na humanitární úsilí na Ukrajině.

“Nepovažuji Putinovo Rusko za svůj domov.” Řekla Olive. “Naše země má takový obrovský potenciál, ale vláda vede lidi do záhuby.”

Dražba jejího NFT hořícího pasu se spustila 2.3.2022 na obchodní platformě SuperRare marketplace. ETH (ethereum) z dražby bude věnováno přímo organizaci “Save the Children”, která se zaměřuje na pomoc dětem z celého světa. Tato organizace v současnosti přijímá crypto dary pomocí neziskové platformy “Giving Block” v BTC (bitcoin) a ETH. V současnosti přibližně 7,5 milionu dětí je “uvězněných v křížové palbě” na Ukrajině. 

Olive uvedla, že kvůli tomuto činu se už nikdy nebude moci vrátit do Ruska za současného režimu. Byla by ihned zatčena. Lidé v Rusku jsou zatýkání za mnohem méně. 

Kryptoměny se staly hlavním tématem diskuzí o posílání finančních prostředků na Ukrajinu, ale i o možném Ruském obcházení sankcí ze strany Spojených států a Evropské unie. Účty ministra digitální transformace Ukrajiny zveřejnily adresy, na které lze posílat krypto-dary v BTC, ETH, Teter (USDT), Polkadot (DOT) a Dogecoin (DOGE). 

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.