Tržní kapitalizace stablecoinů dosáhne do roku 2028 téměř 3 bilionů dolarů: tvrdí společnost Bernstein

Společnost Bernstein, která se zabývá správou soukromého majetku, předpokládá, že v příštích pěti letech vzroste hodnota stablecoinů o 2140 %, přičemž do tohoto sektoru pronikne obrovský finanční kapitál.

Podle zprávy dosahuje trh stablecoinů 125 miliard USD s předními měnami USD Tether (USDT) a USD Circle (USDC), ale očekává se, že do roku 2028 dosáhne 2,8 bilionu USD.

Pokud se tyto prognózy stanou skutečností, znamená to, že celý trh kryptoměn zažije prudký nárůst objemů, protože trh stablecoinů pravděpodobně poroste spolu s ostatními virtuálními měnami. 

V současné době činí celková kapitalizace kryptotrhu 1,19 bilionu dolarů a pravděpodobně prudce vzroste, protože se do virtuálních měn zapojí více institucionálních investorů.

Analytici v čele s Gautamem Chhuganim tvrdí, že integrace spotřebitelských platforem bude pro rozmach stablecoinů klíčová, protože bude mít dopad na nárůst počtu uživatelů a rozšíření distribuce napříč více krypto platforem.

Společnost také poznamenala, že stablecoiny mají oproti tradičním kryptoaktivům mírnou výhodu, protože několik států připravilo pro tato aktiva podrobnou regulaci, zejména nařízení o trhu s kryptoaktivy (MiCA).

Vzhledem k tomu, že řada zemí zavádí digitální měny centrálních bank (CBDC), které mají konkurovat stablecoinům, přirozeně dodávají stablecoinům větší váhu, protože řada kryptoměnových nadšenců považuje CBDC za nástroj vládní kontroly.

„… růst regulovanými onshore stablecoiny… Regulace stablecoinů se těší větší politické podpoře než regulace kryptoměn.“

Velké firmy mohou vyvolat prudký nárůst

V posledních letech trh zaznamenal řadu oznámení velkých tradičních finančních společností a firem založených na kryptoměnách o stablecoinech. 

Nejnověji společnost PayPal uvedla na trh stablecoin PYUSD, který je krytý americkým dolarem a má pomoci usnadnit globální platby s přínosem propojení plateb s trhy web3 a web2.

Inovace vedená novými účastníky na trhu stablecoinů bude „hyperrychlou úrovní platebního styku („úroveň 2″ nebo centralizované spotřebitelské platformy)“ a otevře nové možnosti v rámci tohoto prostoru. 

Zatímco trhu dominuje USDT s tržní kapitalizací přes 83 miliard dolarů, ostatní, jako USDC a DAI, jej následují s tržní kapitalizací 3,5 miliardy, resp. 146 milionů dolarů. Mnozí pozorovatelé předpovídají, že noví účastníci by mohli ovlivnit tržní podíl USDT, pokud naplní své předpoklády.

Nakonec analytici společnosti Bernstein uvedli, že růst stablecoinů bude konkurovat bankovním vkladům a spořicím nástrojům.

„Stablecoiny a CBDC tokeny budou ve spojení s hospodařením s výnosy na decentralizovaných trzích konkurovat bankovním vkladům jako investiční nebo spořicí nástroj.“

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.