Venezuela a Indie daní kryptoměnu, Indové mají digitální rupii

Venezuelská a indická vláda schválily v souvislosti s kryptoměnami nový daňový zákon. Vybírat plánují až 20, respektive až 30 procent.

Cílem Venezuely je vybrat 2 až 20 % ze všech transakcí v jakýchkoli jiných měnách, než je národní měna. Těmi jsou  bolívar a jejich vlastní kryptoměna petro krytá ropou, která měla spasit tamější ekonomiku. 

Totální devalvace bolívaru

Bolívar byl opakovaně devalvovaný a jen v loňském roce ztratil více než 70 % hodnoty. Za poslední desetiletí se tak zbavil téměř veškeré své hodnoty.

Používání bitcoinů  ve Venezuele v posledních letech raketově rostlo. Tisíce místních podniků přešly na kryptoměny, aby přežily hyperinflaci. Vloni na podzim se velká letiště začala připravovat na platby za letenky a jiné služby v kryptoměnách v čele s bitcoinem.

Sníží závislost národa na hotovosti

Počet zemí s vlastní národní kryptoměnou zatím jako poslední rozšířila Indie. Digitální rupii spustí ve fiskálním roce počínaje 1. dubnem.

Současně oznámila nový daňový režim pro stávající digitální měny. To vedlo k fenomenálnímu nárůstu transakcí v digitálních měnách. Bere si 30% daň z jejich prodeje a 1% daň u zdroje. Od virtuální rupie si slibuje rychlost a efektivnost plateb. Indická ministryně financí Nirmala Sitharamanová uvedla, že by to znamenalo levnější a efektivnější správu měny. Národní kryptoměnu budou Indové zavádět postupně s cílem co nejvíc snížit vysokou závislost národa na hotovosti.

Tým FutureMining

Tým FutureMining

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.