Venezuelská a indická vláda schválily v souvislosti s kryptoměnami nový daňový zákon. Vybírat plánují až 20, respektive až 30 procent.
Cílem Venezuely je vybrat 2 až 20 % ze všech transakcí v jakýchkoli jiných měnách, než je národní měna. Těmi jsou bolívar a jejich vlastní kryptoměna petro krytá ropou, která měla spasit tamější ekonomiku.
Totální devalvace bolívaru
Bolívar byl opakovaně devalvovaný a jen v loňském roce ztratil více než 70 % hodnoty. Za poslední desetiletí se tak zbavil téměř veškeré své hodnoty.
Používání bitcoinů ve Venezuele v posledních letech raketově rostlo. Tisíce místních podniků přešly na kryptoměny, aby přežily hyperinflaci. Vloni na podzim se velká letiště začala připravovat na platby za letenky a jiné služby v kryptoměnách v čele s bitcoinem.
Sníží závislost národa na hotovosti
Počet zemí s vlastní národní kryptoměnou zatím jako poslední rozšířila Indie. Digitální rupii spustí ve fiskálním roce počínaje 1. dubnem.
Současně oznámila nový daňový režim pro stávající digitální měny. To vedlo k fenomenálnímu nárůstu transakcí v digitálních měnách. Bere si 30% daň z jejich prodeje a 1% daň u zdroje. Od virtuální rupie si slibuje rychlost a efektivnost plateb. Indická ministryně financí Nirmala Sitharamanová uvedla, že by to znamenalo levnější a efektivnější správu měny. Národní kryptoměnu budou Indové zavádět postupně s cílem co nejvíc snížit vysokou závislost národa na hotovosti.