Nákup kryptoměn, investice, mining, či jakékoliv jiné transakce s digitálními penězi se neobejdou bez jedné zásadní věci: kryptoměnové peněženky. Ta může být stejně virtuální jako jsou samotné digitální mince, nebo může mít i hardwarovou podobu. Na trhu je několik typů kryptoměnových peněženek, které mají různé další funkce. Vybrat si z množství produktů ideální krypto peněženku tak nemusí být úplně jednoduché.

Kryptoměnová peněženka je nezbytnost

Kryptoměnová peněženka je něco jako účet na kryptoměny. Je to prostor, kam se kryptoměny ukládají a tím pádem je důležité, aby krypto peněženka byla dostatečně zabezpečená. Prostřednictvím kryptoměnové peněženky také probíhají veškeré transakce a správa digitálních peněz.

Kdy si kryptoměnovou peněženku pořídit?

Pořízení kryptoměnové peněženky je jedna z prvních věcí, kterou udělá každý, kdo chce začít těžit kryptoměny nebo s nimi obchodovat. Zkrátka bez místa, kam se budou digitální peníze ukládat to prostě nepůjde. Výběr vhodné krypto peněženky tak patří k základním krokům při vstupu do světa kryptoměn.

Jaké jsou druhy krypto peněženek?

Existuje několik druhů kryptoměnových peněženek a všechny mají své výhody i nevýhody. Liší se v bezpečnosti i dalších funkcích, které mají. Při výběru je tak dobré myslet na to, jak je krypto peněženka bezpečná, co vše by měla umět a jak bude používána.

Online peněženka

Online kryptoměnové peněženky nabízí rychlý přístup k digitálním penězům odkudkoli, kde je dostupné připojení k internetu a velmi často je možné prostřednictvím této peněženky rovnou nakupovat nebo prodávat kryptoměny. Při obchodování tak odpadá převádění digitálních mincí z peněženky. Online peněženka se často vytvoří uživateli automaticky po registraci na kryptoměnové burze nebo směnárně. O uložené kryptoměny se v případě online krypto peněženek stará třetí strana, konkrétně provozovatel služby. Vzhledem k tomu, že vše funguje v online prostředí, je zde velké riziko hackerského útoku a zcizení mincí.

Krypto peněženka jako aplikace v chytrém telefonu

Kryptoměnové peněženky ve formě aplikace nainstalované v mobilním telefonu jsou často velmi snadno ovladatelné a mnohdy jsou k dostání zdarma. Některé aplikace navíc umožňují i placení pomocí kryptoměn. Na druhou stranu, pokud je telefon neustále připojen k internetu hrozí, že dojde k hackerskému útoku a následnému odcizení kryptoměn. Druhým rizikovým faktorem je krádež nebo ztráta samotného telefonu.

Program v počítači

Vedle peněženky na kryptoměny v mobilu je možné si je pořídit i do počítače. Kryptoměnové peněženky jako program v počítači jsou velice podobné těm v chytrých telefonech. Do takové peněženky je možné se dostat pouze ze zařízení, kde je program nainstalován a stejně jako u telefonů je zde riziko v podobě připojení k internetu, díky kterému se krypto peněženka může stát terčem hackerů, či může být zavirována.

Hardwarová kryptoměnová peněženka

Hardware peněženka se často podobá USB flash diskům a patří mezi nejbezpečnější způsoby uchování Bitcoinu, i dalších kryptoměn jako Etehereum, Monero nebo třeba Litecoin. Bezpečnost hardwarové krypto peněženky spočívá nejen v tom, že není neustále připojení k internetu, ale vzhledem k tomu, že jde o zabezpečené zařízení, jsou hardwarové krypto peněženky mnohdy odolné i vůči počítačovým virům, které mohou napadat jiné druhy peněženek.

Hardware peněženka se připojuje k počítači buď kabelem nebo přes Bluetooth a přístup do ní je chráněn PIN kódem, takže i v případě, že dojde k její ztrátě nebo krádeži, nejsou digitální mince nenávratně ztraceny a stále je možné se k nim dostat pomocí obnovovacích hesel. Nevýhodou je, že při práci s digitálními penězi je nutné mít tento typ peněženky u sebe a odradit může i vyšší pořizovací cena.

Co všechno kryptoměnová peněženka umí?

Samotné pořízení kryptoměnové peněženky je poměrně jednoduché, ovšem předtím je důležité si vybrat tu nejvhodnější. Vždy je třeba u krypto peněženek porovnávat několik kritérií – obecně jde o kombinaci bezpečnosti a toho, co dalšího by měla kryptoměnová peněženka umět.

Bezpečnost kryptoměnové peněženky

Tím nejdůležitějším požadavkem na krypto peněženky je jejich bezpečnost. Jednotlivé druhy peněženek mají různé úrovně zabezpečení, přičemž tu nejmenší míru zabezpečení poskytují online peněženky, které spravuje třetí strana a kde je tedy riziko krachu nebo podvodu. Obecně je vždy hrozbou, když je peněženka připojená k internetu – může tak být napadena hackery nebo viry. Nejbezpečnější variantou je tak hardwarová krypto peněženka.

Před nákupem je také vhodné si zjistit, zda se jedná o spolehlivého výrobce krypto peněženek a jak je peněženka zabezpečená, pokud dojde k její ztrátě nebo odcizení.

Podporované kryptoměny

Jednotlivé druhy kryptoměnových peněženek podporují různé druhy kryptoměn. Před nákupem je tak třeba vědět, že vybraná krypto peněženka umožňuje ukládání vybraných digitálních mincí. Peněženky na Bitcoin se shánějí poměrně snadno, ale u méně známých kryptoměn může být výběr omezenější. Především v případech, kdy by na krypto peněžence mělo být uloženo více druhů kryptoměn je třeba tomu přizpůsobit její výběr.

Kolik stojí krypto peněženka?

Ceny kryptoměnových peněženek se podle druhu pohybují od nuly až do několika tisíc korun. Krypto peněženky, které se dají pořídit zdarma nepatří mezi ty nejbezpečnější, ale jsou ideální, pro ty, kteří si svět kryptoměn teprve “oťukávají”. Ceny peněženek se liší podle typu i toho, co všechno umí.

Před nákupem kryptoměnové peněženky doporučujeme si nejprve zjistit, jak je bezpečná a jaké jsou její další funkce, či ovládání. Určitě není na škodu si o vybraných krypto peněženkách najít doplňující informace nebo recenze. Samotné zakoupení peněženky na digitální mince je pak už lehké – hardwarové peněženky jsou dnes již běžně k dostání v obchodech s elektronikou, peněženky ve formě aplikace se dají jednoduše stáhnout. Při stahování je nutné vždy dbát na to, aby se jednalo o ověřené a bezpečné aplikace.

Výběr kryptoměnové peněženky usnadní Future Mining

Future Mining patří mezi specialisty nejen co se miningu týče, ale letité zkušenosti má i se vším ostatním co s kryptoměnami souvisí. Odborníci z týmu Future Mining tak poskytují poradenství i ohledně výběru nejvhodnější a nejbezpečnější krypto peněženky. Klienti, kteří společně s Future Mining těží kryptoměny se mohou spolehnout na to, že při nastavování těžebního počítače nebude opomenuto ani nastavení vhodné a bezpečné krypto peněženky, kam se budou vytěžené mince ukládat. Chcete se dozvědět více o tom, kdy se vyplatí nakupovat kryptoměny? Klikněte zde

Chcete si nechat ujít další růst kryptoměn?

Nechcete se radši dozvědět více? 

Nechte nás na sebe kontakt a my se vám obratem ozveme.